Přespávání v klubovně 28.10.

31. října 2010 v 21:05 | Koň |  Ze skautského deníku..
Nezmiňovala jsem se někde náhodou, že bych si měla zase začít psát skautský deník? :D 
Přespávání v klubovně.. první akce, na které jsem byla jako člen vedení. Ach ano. A mám z toho takový pohodový /či lemroidní/ pocit. Příště se prostě dokopu k větší akci.. no jak zněl ten můj slib.. nooo? Ach byl to první, pokus měj se sebou trochu strpení, ten skok je vždy...blablabla konec řečí nad perexem :P.


Bylo právě 8:00 a mně zvonil budík. Vypla jsem ho a spala další půlhodiny, potom jsem měla pěkné fofry, páč jsem si musela stihnout umýt vlasy, dobalit a vymámit účastnický poplatek z maminky. No maminka mě seřvala za to, že jsem jí to neřekla včera a, že svačinu teď asi těžko seženu, když je svátek. Hups. No nakonec jsem vyšla 9:57 a měla co dělat abych dorazila v 10:00.

Ve finiši (v 10:03 :D) jsem potkala Veverku, což mě uklidnilo, protože jsem nešla pozdě sama. Světluchy už byly vybalené a po zemi byly roztahané spacáky s karimatkami. Nás starší Martinka vyslala k naší ohromné radosti do střediskové klubovny. Vyházela jsem pár nepotřebných blbin z báglu, obula své milované zimní pohory a už se to přesouvalo ven abychom vyrazily do Albertu na velký svačinkovský nálet. V Albertu jsme si chvilku zkejsli a pak po urovnání věcí do batůžků a posvačení Harribo bonbónků jsme pokračovaly až na Bus zastávku, ze které nás vyzvedl autobus jedoucí do Kozlovic (story o Kozlovicích vynechám :P).

Marse nás z autobusu vysypala kdesi v Palkovicích a tak jsme započaly náš výšlap na Palkovické Hůrky. Bylo krásně, sluníčko svítilo a pach kravského hnoje nás štípal v nose (borci s traktory zrovna vesele hnojili políčka). Píšťalka koukala po všech letadlech, že se divím, proč jí ten co jí tak očividně miluje nepožádal o ruku! (Náš pochodový zvyk, kdo uvidí letící letadlo zvolá ,, Miluje mě!'', druhá ,, Chce mě!'', třetí ,, Myslí na mě'') Usoudila jsem, že na to má cheaty a kráčela za nimi dál. Druhá, menší část obsahující světlušky a naše dvě milované vedoucí značně zaostávala. Větší přestávku jsme si udělaly až, když jsme přešly onu vůni domova a zaparkovaly v lese.


Jako hlavní dokumentátor výletu, jsem si ho nemohla nevyfotit (byla jsem jediná s foťákem hehe).
Na klády se s chutí posadily Světluchy, vytáhly svačinky a sledovaly naší čtveřici (Koň, Veverka, Hydrant, Píšťalka), která zahrála velmi zajímavou scénku na téma počátek 1. Světové války. /Prvně jsem jako velký Franta Pepa pokecala s Frantou Ferdou o jeho výpravě do Srbska a pak jsem jako velký srbský gángster, hodila bombu z listí do kočáru a odstřelila Frantu Ferdu s Žofkou ve jménu srbského liduuuu samopalem z větví.. velice poučné.. :D ). Po cestě jsem velice akčně fotila každou kravinu a nestíhala vedoucí skupinu.


Takže jsem si pěkně zaběhala, no co vám budu povídat :D. Nakonec jsme velice úspěšně dosáhly Palkovických hůrek a po svačince zhlédly další velice poučné vystoupení o úmrtí Kleopatry v podání Světluch. Naše scénka se jim velice líbila tak nám chtěly také udělat radost.

rozcestník

Potom hrály slečny nějaké hry a my starší dělaly velmi důležité věci poblíž. Poté co jsem vyfotila krajinu kolem jsem dokumentovala velké taneční představení známé dvojice Hydranta a Píšťalky. Tančila se polka, jive, čardáš i waltz. Ovšem do Jivu s Waltzem se už Hydrant moc nemíchala..

krajina

Potom co holky dokončily, hru jsme popošly kousek dál, kde byla superparádnítočící se houpačka a tak jako už skorodospělé slečny jsme se na ní hned vrhly :D. Chudinky Světluchy jen smutně koukaly. Martinka Hydranta s Píšť z houpačky vykopla aby z toho malé holky taky něco měly a tak mě ty dvě čaply, že jdeme nafotit nějaké super fotky. :) 

Podzimní

Byl tam takový úžasný podzimní plácek s barevnými stromy a spadaným listím. Fotky se opravdu vyvedly :) a nakonec jsme se na tu houpačku dostaly všechny :D .. i Martinka.. :D
Děvčata plnila další úkol - luštily vzkaz v morseovce. Zprávu předváděla Marcitů a Světluchy pečlivě zaznamenávaly. Vyluštily zprávu, ve které bylo napsáno.. tuším.. něco o Statečných Světluškách.

Poslední chvíle na houpačkách a vyrazily jsme směrem Fryčovice, naše teoretické tábořiště a cestou probíraly velmi zajímavá témata jako.. drogy, sebevraždy, znásilnění, poruchy příjmu potravy.. a samá taková veselá témata.. jedna vlezlá světlucha se chtěla připojit s tím, že s ostatními není taková sranda jako s námi staršími. No.. nepřišlo nám zrovna zábavné to o čem jsme se bavili.. a o čem jsme byly rozpovídané (tuším alkoholismus a mlácení dětí).. a už vůbec né pro uši malé světlušky.. tudíž malá slečna putovala opět dozadu k ostatním. 

U jakési přehrady s krokodýli jsme chvíli poseděly a já zjistila.. že mi došla BATERKA!!! Byla jsem z toho velice.. nasštvaná, protože jsem neměla nabíječku a tudíž druhý den nebude zdokumentovaný. Martinka pronesla něco o tom, že donese foťák, tak mě to na chvíli uklidnilo. Slečny H a P se pokoušely umlčet jedno škvrně a dokonce se jim to na chvíli povedlo. Foto raději vynechám... :D. S výhružkou, že jestli bude pořád prudit sní jí krokodýl, jsme šli dál a dál. Zazpívali jsme si Ódu na Martinku, páč Marse chytila její vliv a podle nás nevěděla kam jdeme. No naštěstí pro nás to nakonec věděla a tak jsme dorazily na místo určení.. tedy do Fryčovic.


Slečny chtěly studovat kapry ve skorovypuštěném rybníku a tak je Hydrant svým rázným hlasem odvolal. Předtím jsem však stihla pořídit tento snímek..
Tempem rychlejším jsme pokračovaly dál abychom stihly autobus z Chlebovic. Odvezlo nás to na naše milované Autobusové nádraží a my ušmatlané.. pajdaly ke klubovně.

Chvíli jsme spočly a pak nás Hydrantík vykopala ven, abychom si vybojovaly Československo.. a tak jsme bojovaly.. po dlouhém a vyčerpávajícím nefér boji ve stylu Česka byla nakonec ona bitva vyhrána. Na závěr této - etapovky- proběhlo plížení městem a závěrečná bitva u hřiště, kde stál Koňský oltářík se svíčičkami a Veverkou, která přečetla onen dokument (samozřejmě pouze část), který znamenal vznik Československa, na který se každá z nás podepsala /skutskou přezdívkou/. Hrdě jsme /potichu/ zapěly Českou a Slovenskou státní hymnu, /nahlas/ mezinárodní skautskou večerku a s velmi hezkým pocitem se navrátily zpět do klubovny, kde se hrály Activity.

Mě ovšem v polovině hry chytil onen můj nepěkný paranoidní stav a tak jsem se odebrala do střediskové klubovny, kde jsem vyrýpávala nějaký nepořádek z koberce a poslouchala při tom Sonatu Arcticu. Nakonec mi neveselá debata s Hydrantem pomohla si pár věcí ujasnit a žilo se dál. Po uložení mrňat se přesunuly do střediskové klubovny všechny a zahrály jsme velmi těžké Česko. Naše partyja vyhrála :).. a MArcelka opět prohrála.. špatný to pro ní den. Po další půlhodince kecání jsme konečně.. všechny... kolem druhé hodiny ranní.. usnuly. Debatovaly jsme o mnohem veselejším tématu a to o.. svatbě v kostele :))

A to je závěr 1. části..
Koň
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ratuska ratuska | Web | 31. října 2010 v 21:27 | Reagovat

Jé, už se moc těším, až zbalím děcka a vyrazíme taky na nějakou akcičku. Hezky se pobavit, odreagovat a tak :-). Ale Sonátu nechám doma, jsem zastáncem hudební produkce na výpravách produkované pouze samotnými účastníky :-D.

2 Domísek Domísek | Web | 31. října 2010 v 21:34 | Reagovat

To je super. Ráda bych se do skautu vrátila. Bohužel mi to čas nedovoluje :(

3 Merkitys Merkitys | Web | 31. října 2010 v 21:52 | Reagovat

Ta poslední fotka je strašně pěkná, moc se mi líbí. Možná by se mi víc líbila celá černobílá, ale to je detail ne?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama