Pár řádků o...Skautingu

13. prosince 2008 v 23:48 | Koň |  Pár řádků o...
Trocha teorie...

Junák - česká skautská organizace

Skauting do naší země přivezl z Anglie již v roce 1911 profesor Antonín Benjamin Svojsík. I přesto, že třikrát byly myšlenky skautingu umlčeny totalitními režimy, má dnes Junák - svaz skautů a skautek ČR 51 000 členů a je největší výchovnou organizací mladých lidí v České republice. Zároveň je členem mezinárodních skautských organizací. Svou činností a výchovou mladých lidí si vydobyl výjimečné postavení a uznání u státních institucí, respektovaných organizací a významných osobností.


Junák - svaz skautů a skautek ČR

je dobrovolné, nezávislé a nepolitické sdružení ve smyslu zákona 83/90 Sb. sdružující své členy a členky bez rozdílu národnosti, náboženského vyznání, politického přesvědčení, rasy nebo jiných rozdílů. Skautské oddíly působí ve více než tisíci městech a vesnicích po celé naší zemi. Sdružují jak chlapce, tak děvčata od šesti let, ve třech věkových kategoriích. O jejich program se stará několik tisíc dobrovolných vedoucích a činovníků.
Zdroj:  Web našeho oddílu
______________________________________________________________________________

Do skautu chodím od Prosince roku 2004,díky kamarádce která tam už nechodí,vděčím ji za spoustu skvělých zážitků a lidí které budu mít navždy v srdíčku.Chtěla bych poděkovat naší skvělé vedoucí Martině, ,vedoucím´ že nás zvládají,a super holkám z oddílu Peculdě,Včelce,Anči,Kiwi,Kiki,Barči,Evži,Ananasovi které mi mnohokrát pomohly a mám je strašně ráda..dík za to že jste a zůstaňte takové jaké jste :-*

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama