Pár řádků o...Kaktusech :)

22. listopadu 2008 v 22:58 | Koňulka |  Pár řádků o...
Už jsem zde zveřejnila pár mých kaktusů+hráškovník(:-D to sem teď vymyslela) viz.*Pár uměleckých fot..* :-D no a tak mě napadlo,že bych o nich mohla napsat i pár řádků..přece jenom je mám radši než fialky a jiný plevel :-P a tak si zaslouží(alespoň malou) zmínku :-D

KAKTUSY


Tyto atraktivní rostliny, přitahují pozornost botaniků i široké veřejnosti už více než 400 let. Vzhled těchto rostlin upoutal evropské obyvatele hned po jejich příchodu na americký kontinent koncem 15. století.

Kaktusy, jsou zvláštní skupinou suchomilných rostlin. Vyvinuly se izolovaně jen na americkém kontinentě. Jsou zařazeny do samostatné čeledě - Cactaceae. jejich dnešní výskyt v jiných oblastech než na americkém kontinentě způsobil výlučně člověk. S kaktusy je proto možné se setkat i na jihu Evropy, v Africe, Asii a v Austrálii.
(-zkráceně.. jsou všude a jestli ne v přírodě tak doma v květináči :-P..snad kromě Antarktidy,Arktidy a takovýchto nepřejících místech..)

V přírodě mají kaktusy špatnou a nerovnoměrnou dostupnost živin a to vede k tomu, že rostliny na poušti sotva přežívají, ale při pěstování s pravidelným hnojením se nám kaktusy odmění lepším růstem, hezčími květy nebo novými přírůstky.
(a jelikož sem si za tu dobu co mám doma kaktusy nepořídila hnojivo...nekvetou...takže je to pravda O:-) )

Tak a nakonec..Kaktusy jsou vlastně nenároční(jak se to vezme) členové naší domáctnosti ať chceme nebo nechceme oni budou růst dál(z mojí hlavy) :-PZdroj:Kaktusy

-To co je psáno tučně-zeleně je z mojí hlavy :)


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama