Listopad 2008

Pár řádků o...Kaktusech :)

22. listopadu 2008 v 22:58 | Koňulka |  Pár řádků o...
Už jsem zde zveřejnila pár mých kaktusů+hráškovník(:-D to sem teď vymyslela) viz.*Pár uměleckých fot..* :-D no a tak mě napadlo,že bych o nich mohla napsat i pár řádků..přece jenom je mám radši než fialky a jiný plevel :-P a tak si zaslouží(alespoň malou) zmínku :-D

KAKTUSY


Tyto atraktivní rostliny, přitahují pozornost botaniků i široké veřejnosti už více než 400 let. Vzhled těchto rostlin upoutal evropské obyvatele hned po jejich příchodu na americký kontinent koncem 15. století.

Kaktusy, jsou zvláštní skupinou suchomilných rostlin. Vyvinuly se izolovaně jen na americkém kontinentě. Jsou zařazeny do samostatné čeledě - Cactaceae. jejich dnešní výskyt v jiných oblastech než na americkém kontinentě způsobil výlučně člověk. S kaktusy je proto možné se setkat i na jihu Evropy, v Africe, Asii a v Austrálii.
(-zkráceně.. jsou všude a jestli ne v přírodě tak doma v květináči :-P..snad kromě Antarktidy,Arktidy a takovýchto nepřejících místech..)

V přírodě mají kaktusy špatnou a nerovnoměrnou dostupnost živin a to vede k tomu, že rostliny na poušti sotva přežívají, ale při pěstování s pravidelným hnojením se nám kaktusy odmění lepším růstem, hezčími květy nebo novými přírůstky.
(a jelikož sem si za tu dobu co mám doma kaktusy nepořídila hnojivo...nekvetou...takže je to pravda O:-) )

Tak a nakonec..Kaktusy jsou vlastně nenároční(jak se to vezme) členové naší domáctnosti ať chceme nebo nechceme oni budou růst dál(z mojí hlavy) :-PZdroj:Kaktusy

-To co je psáno tučně-zeleně je z mojí hlavy :)Už je to tady..:-(

21. listopadu 2008 v 20:28 | Koňulka |  Ostatní...
Už je to tady zimní vlna chřipek a nachlazení,bakterií a virů...
Bohužel mě to smetlo taky..a jako vždy je to zánět horních dýchacích cest..nic zábavného to vám povím :-D

Trocha chytrosti..

,,Člověk většinou trpí pocitem neprůchodnosti nosu, kýchá, má teplotu, bolesti v čele a dráždění ke kašli.''

Až na tu teplotu to sedí všechno :-/ bohužel :-D
kromě těchto problémů to přináší i horší problémy..a to psychické ...:-( člověk chudák léží sám doma se svými bacily,kašle smrká a může akorát mluvit s televizí a se svým odrazem v zrdcadle..

a proto vám přeji neulehněte na lože utrpení a pěkně papejte samé vitamíny i když je to velmí lákavé zameškat povinnosti tak to za to nestojí :-P


Jak jsem fotila kytičky..

9. listopadu 2008 v 0:02 | Koňulka |  Ostatní...
Tady sem si dovolila vystavit pár mých kvítek..jak říká název :-D..prostě fotila jsem moje oblíbené rostlinky doma a chci aby je aspoň někdo viděl-aby nebyly vyfoceny zbytečně O:-)

1.Určitý sukulent z poutě na Prašivé :-)(Hrášek to není :-D)

2.Kaktusek..taky z poutě :-D

3.Dalšíí pro změnu s Baumaxu-z tamtoho oddělení kvítek :-)

4.Hih tak tuhle šišku mám od babičky..v hrnku od family frost :-D

5.Juj tak to je vřes + umělotina od maminky k svátku-ladí do obýváku(to pod tím koberec-super ne :-D takový pruhovaný :-))) )

Myšičky moje :-***

8. listopadu 2008 v 23:50 | Koňulka |  Milášci...
Titulek myšičky moje..trochu mate,jelikož nemám myšičky ale 2 pískomily..respektive pískomilky :-) ?
Crispy a Heidy koupila jsem si je jednoho krásného..větrného,břenového dne :-) ve zverimexu paní Šindlerové čili už je mám dýl než chodím ke koním cca-7.mesíců :-) njn..
byly ještě maličké a obě stejné hned se mi zalíbily,protože byly světlounké..vše už sem měla nachystané a už sem se těšila až je budu mít plánovala sem to už přes půl roku.Nevěděla jsem ale jak je pojmenovat..nakonec jsem se rozhodla pro jedno anglické jméno-Crispy a pojmenovala jsem jím tu živější-crispy totiž znamená křupavý..a Crispy pořád něco hryzala a zkoušela :-),pro Heidi jsem se rozhodla,protože Crispy měla anglické jméno,a ve škole se učím i německy a mám němčinu ráda.Heidi spíš přemýšlí a zezačátku když Crispy pořád něco zkoumala Heidy byla zalezlá v pelíšku :-).Obě už vyrostly a také ztmavly a teď pár foteček...

Crispy-nahoře+viz.níž(kdo jiný by lezl po foŤáku?:-D)
-na fotkách není celá furt zdrhala :-D


Heidi- trošku mázlé :-(


Artušek

8. listopadu 2008 v 11:38 | Koňulka |  Milášci...
Tady zveřejňuju jeden starší článeček co jsem měla na minulém blogu o Artuškovi...povedl se mi :-D a přece že je z dob minulých stále aktivní :-D njn to by bylo na úvod a ted se jukněte..(udělala jsem pár změn aby to bylo aktuální :-) )

Nová fotečka :-** na úvod


Arti v boxe bez ohlávky :)

Něco o něm...
Jméno: Artuš
Plemeno: ČT
Datum nar.: 29.6.1999
Otec: Chepos (A1/1)
Matka: Kendy (ČT)
Majitelka: Barča
Strašně rád se válí :) to je pak radost ho čistit ale vyválet je jedna věc a čištění už tak rád nemá:-D,nepohrdne žádným pamlskem :-)

Mám ho strašně ráda akorát poslední dobou nestíhám s ním chodit na procházky a více se mu věnovat :-( strašně mě o mrzí a musím to co nejdřív vynahradit.

Malý vzkaz pro artuška(a pro vás aby ste aspon trochu pochopili co k němu cítím):vím že si to nebudeš číst ale neboj zdělím ti to osobně..:-)..
mám tě strašně moc ráda,dík za to že si a že si takový jaký si,jsi pro mě ten nejjjj kůň a doufám,věřím že navždy zůstaneš a pokud né na Happy Ranchi v srdci máš u mě místo určitě :-****

Na procházce...

Další fotka z procházky :)...


Na Artim..


Při čištění kopyt..

Moc děkuji za to že se o něj můžu starat...


Myšlenka...

8. listopadu 2008 v 11:31 | Koňulka |  Ostatní...
Tak sem se rozhodla,že zase stvořím blog,
jelikož blog o koních moc úspěch neměl a nechělo se mi kopírovat články od ostatních bo už mě to nebavilo tak sem se rozhodla že budu psát o všem :-D
však víte co mi zrovna bude vrtat hlavou..snad se mi podaří uskutečnit moje myšlenka držte mi palce
..začínáme :-*